Po siedmiu latach komendant policji Holger Reitz wraca do Siegen w interesach. 1 października 47-latek z Siegen objął stanowisko szefa Dyrekcji Ruchu Drogowego Komendy Policji Okręgowej Siegen-Wittgenstein.

Administrator okręgowy Andreas Müller, szef policji okręgowej, i starszy dyrektor policji Bernd Scholz, szef wydziału policji, oficjalnie powitali komendanta policji Reitza w domu okręgowym. Obydwaj podkreślili, że wraz z Holgerem Reitzem do Siegen przyjeżdża kierownik wyższej służby, który dobrze zna autorytet, a także region i mieszkających tu ludzi. Urodzony w Siegen, po studiach na Wyższej Szkole Zawodowej Administracji Publicznej w Kolonii, początkowo przez dziesięć lat służył w komendzie policji w Düsseldorfie. W tym czasie piastował tam różne stanowiska kierownicze i kadrowe, zanim na własną prośbę został po raz pierwszy przeniesiony do swojego domowego biura w Siegen-Wittgenstein w 2010 roku. Po objęciu tu również funkcji kierowniczych i kadrowych, w 2014 roku rozpoczął wreszcie szkolenie, aby przejść do wyższej służby. W ramach tego początkowo przez kilka miesięcy pracował w departamencie kryminalnym w Hagen oraz w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, zanim ostatecznie ukończył studia magisterskie na kierunku „Zarządzanie Policją” w Münster. Po ukończeniu studiów Holger Reitz początkowo objął stanowisko szefa sztabu komendy powiatowej policji w Olpe. Ze względu na ogólnokrajową możliwość zatrudnienia związaną ze stopniem, był już wtedy szczęśliwy, bo to zatrudnienie zaprowadziło go z powrotem do Południowej Westfalii. Teraz na własną prośbę Holger Reitz powraca do swojego macierzystego urzędu Siegen-Wittgenstein.

W swojej nowej roli komendant policji Reitz będzie odpowiadał za Dyrekcję Ruchu. Oprócz wydziału personelu dyrekcja obejmuje również komisarz ds. ruchu drogowego w lokalizacjach Siegen, Kreuztal i Bad Berleburg, a także służbę ruchu drogowego z zadaniami zapobiegania wypadkom drogowym/ochrony ofiar, grupę kontroli technicznej i grupę wykwalifikowanych pracowników. zwalczanie głównych przyczyn wypadków.

Odnosząc się do nowej funkcji, Holger Reitz wyjaśnia: „Bardzo się cieszę, że po tak długim czasie mogę wrócić do mojej macierzystej władzy. Napełnia mnie dumą przebywanie z wieloma oddanymi kolegami z Dyrekcji Transportu tutaj w mój kraj ojczysty, aby móc wnieść wkład w bezpieczeństwo ruchu drogowego”.

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

Powiatowy Urząd Policji Siegen-Wittgenstein
Prasa i public relations
Telefon: 0271 - 7099 1222
E-mail: pressestelle.siegen-wittgenstein@polizei.nrw.de
https://siegen-wittgenstein.polizei.nrw/< /a>

Oryginalna treść: Komenda Policji Okręgowej Siegen-Wittgenstein, przekazana przez news aktuell